Про нас

Проект будівництва вітрової електростанції на території Мукачівського району Закарпатської області здійснює компанія «Atlas Volovets Energy». 
Вітрова електростанція «Atlas Volovets Energy» є потужним кроком для реалізації зобов’язань України перед Паризькою кліматичною угодою в межах Рамкової конвенції OOH про пом’якшення наслідків змін клімату. 
Водночас проект «Atlas Volovets Energy» реалізується відповідно до Стратегії розвитку відновлюваної енергетики України та намірами країни досягти кліматичної нейтральності. 
Завдяки своєму масштабу та інноваціям, енергія вітру - як і в багатьох країнах Європи - буде найдешевшим джерелом електроенергії. І при цьому джерелом чистої, відновлювальної, “зеленої” енергетики. Розвиток вітрової генерації сприятиме зменшенню популярності вугільної генерації, і як результат - зменшенню шкідливих викидів в атмосферу.
контакти
Про проект у цифрах
120 МВт
Майбутній Воловецький вітропарк має потенціал стати одним із найпотужніших відновлюваних джерел енергії на заході України. Потужність майбутньої вітроелектростанції  становитиме 120 МВт. Очікується, що будівництво вітропарку на Закарпатті збільшить потужність діючих вітрових електростанцій України на 18%. Зниження споживання енергії  з неальтернативних джерел зменшить навантаження на загальну енергосистему держави. 
7 перших вітряків
Перша черга проекту передбачає будівництво 7 вітряків, потужністю 40 Мвт, на гірському хребті Воловецької територіальної громади. Реалізація першої черги проекту дозволить забезпечити електроенергією понад 67 тис. домогосподарств або понад 200 тис. осіб. Вітропарк буде спроможний генерувати 136 млн кВт⋅год щорічно.  
150 млн євро
Іноземні інвестиції у проект складуть 150 млн євро. Компанія Atlas Volovets Energy щорічно сплачує за оренду земельних ділянок та сервітути близько 2 мільйонів гривень. Очікувана сума податків, яку з моменту запуску першої черги щорічно сплачуватиме компанія, становитиме понад 3,5 мільйони євро. Крім цього, з моменту запуску ВЕС компанія планує добровільно сплачувати близько 20 тисяч євро додаткових соціальних внесків у першій черзі проекту та загалом у перспективі - приблизно 60 тис. євро щорічно. Компанія Atlas Volovets Energy не працюватиме за “зеленим” тарифом.
200+ робочих місць
Будівництво ВЕС забезпечить близько 200 робочих місць, а в подальшому для обслуговування станції у Воловці буде задіяно 25 працівників, а також 25 працівників у підряді. Проєкт має значний потенціал створення непрямих робочих місць, через збільшення інвестиційної привабливості регіону та розвиток туризму.
Територія вітропарку Atlas Volovets Energy займатиме лише 0,01% загальної площі полонини Боржава
Передумови
будівництва вітропарку
У 2013 році розміщення вітропарку на Боржавському хребті було передбачено схемою планування території Закарпатської області до 2031 року, розробленою ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» імені Ю.М. Білоконя» та затвердженою рішенням сесії Закарпатської облради №731. А в 2017 році Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України запросило ряд турецьких компаній для співпраці з метою прискорення темпів розвитку зеленої енергетики в країні.
Для того, щоб розпочати будівництво вітрової електростанції було проведено оцінку впливу на довкілля (ОВД), яку Atlas Volovets Energy розробила, використовуючи найкращі світові практики. Зокрема, дослідження проводили за  методологію Scottish National Heritage щодо птахів та Eurobat щодо кажанів.
Висновок про допустимість будівництва вітрової електростанції за результатами ОВД був виданий у березні 2019 року департаментом екології та природних ресурсів Закарпатської обласної державної адміністрації.
Дослідження, які є основою ОВД проводили більше року. Команда проекту працює над мінімізацією впливу на довкілля на кожному етапі, використовуючи інноваційні та екологічно безпечні технології, запобіжні заходи. Враховуючи результати ОВД, вітряки електростанції будуть розташовані в місцях з найвищою вітроенергетичною потужністю і найменшим впливом на природу. Компанія проводитиме рекультивацію грунтів і пересадження флори.
Інвестори
Інвесторами проекту «Atlas Volovets Energy» є дві турецькі компанії -
GURIS CONSTRUCTION AND ENGINEERING CO. INC. та ONUR GROUP.
більше про проект
GURIS CONSTRUCTION AND ENGINEERING CO. INC. (ГЮРІШ КОНСТРАКШН ЕНД ІНЖИНІРИНГ КО. ІНК.) - це конгломератна компанія, яка є лідером в енергетичній, будівельній та сталевій галузі промисловості Туреччини.
Окрім енергетичного сектору, компанія GURIS реалізувала багато проектів у будівельній галузі. GURIS є однією з провідних компаній в Туреччині, яка може виконувати проекти «під ключ»: від будівництва тунелів до теплових електростанцій, об’єктів залізничної інфраструктури, дамб, нафтопроводів, водопровідних споруд, портів, автомагістралей, житлових/комерційних будівель, споруд транспортування природного газу та нафтопродуктів, лікарень тощо.
Компанія GURIS є інвестором проектів відновлювальної енергетики та має потужний досвід у реалізації проектів «зеленої» енергетики.
Загалом, компанією GURIS як інвестором та підрядником реалізовано низку об’єктів відновлювальної енергетики, загальною потужністю понад 1 132 МВт. З цього обсягу 766 МВт становлять потужності вітрових електростанцій. GURIS управляє та контролює усі процеси електростанцій, які їй належать.
В Одесі компанія GURIS встановила ВЕС потужністю 32 МВт.
Компанія представляє енергетичний сектор, дотримуючись міжнародних стандартів, та відзначається якісним сервісом, кваліфікованим персоналом, надійними джерелами фінансування в глобальній економіці.
ONUR GROUP (ОНУР ГРУП) - міжнародна група компаній, яка заснована в 1981 році і станом на 2023 рік складається з-понад 40 компаній, що працюють у 13 секторах економіки.  Головна сфера діяльності компанії – це будівництво та інженерія доріг, виробництво та зелена енергетика, а також будівництво, мостів, тунелів, дамб, аеропортів, прокладання залізничних шляхів та трамвайних ліній та реалізація інших інфраструктурних проектів. Компанія збудувала понад  8000 км доріг і займає 82-ге місце в рейтингу 250 найбільших міжнародних підрядників світу за версією провідного міжнародного видання ENR 2022.
ONUR GROUP активно інвестує у розвиток регіонів, в яких вона працює, розвиваючи такі сектори економіки як: агро, зелена та відновлювальна енергетика, гірництво та видобування, виробництво, деревообробка, логістика, туризм і сфера гостинності.
В Україні ONUR GROUP збудувала цілу мережу сонячних електростанцій, загальною потужністю майже 150 MВт.
Своєю діяльністю ONUR GROUP робить внесок для досягнення глобальних цілей сталого розвитку, затверджених ООН.
Проект Воловецької вітрової електростанції зробить вагомий внесок у реалізацію  енергетичної стратегії України, рухатиме державу до кліматично нейтрального та енергонезалежного статусу. Це особливо актуально в контексті війни, яка підтвердила необхідність енергетичної незалежності та безпеки України.