11.09.2024
Інвестор AVE у ТОП-20 компаній, що розвивають зелену енергетику

Інвестор проекту «Atlas Volovets Energy» увійшов до рейтингу ТОП 20 компаній на ринку альтернативної енергетики України. 

Рейтинг 20 найуспішніших українських виробників енергетики з відновлюваних джерел енергії презентував авторитетний бізнес журнал Forbes Ukraine. 

Спецпроект видання присвячений «зеленим» джерелам енергії та аналізує стан ВДЕ в Україні, які після повномасштабного вторгнення  перетворилися на «рятівника української енергетики». 

“Торік майже кожен десятий вироблений в Україні мегават мав «зелене» походження. Цього року точно буде більше і, на жаль, головна причина — не бурхливий розвиток відновлюваної енергетики,  а руйнування росіянами 73% теплової генерації тільки з весни 2024», - наголошують у Forbes Ukraine. 

Знаково, що у ТОП 20-ці підприємств, які мають найбільші потужності для виробництва електроенергії з відновлюваних джерел, перебуває і один із інвесторів проекту Atlas Volovers Energy  - компанія ONUR GROUP. Вона, зокрема, посідає 9 позицію у рейтингу. 

Як інформує видання, ONUR GROUP володіє в Україні 12-ма СЕС, потужністю 149 МВт, та розвиває сонячну генерацію з 2019 року. «Компанія планує продовжувати інвестувати у сонячну та вітрову генерацію», - зазначено у статті. 

Як наголошує Forbes Ukraine, мета ONUR GROUP — звести 500 МВт зеленої генерації в Україні. «Для нас енергетика — це майбутнє», - коментує головний координатор ONUR GROUP в Україні Емре Караахметоглу. 

Водночас, Forbes Ukraine пропонує своїм читачам відмінну аналітику щодо розвитку ВДЕ та відповідь на питання: «Чому вітрова енергетика має стати пріоритетним напрямом розвитку енергетики України». 

Нагадаємо, проект будівництва вітрової електростанції на території Мукачівського району Закарпатської області, потужністю 120 МВт, здійснює компанія «Atlas Volovets Energy». Інвесторами проекту «Atlas Volovets Energy» є дві іноземні компанії - 

GURIS CONSTRUCTION AND ENGINEERING CO. INC. та ONUR GROUP.

Проект Воловецької вітрової електростанції зробить вагомий внесок у реалізацію  енергетичної стратегії України, рухатиме державу до кліматично нейтрального та енергонезалежного статусу. Це особливо актуально в контексті війни, яка підтвердила необхідність енергетичної незалежності та безпеки України.