15.02.2024
Енергія розвитку. Чому успіх громади = успіху вітропарку?

Невеличке мальовниче село на полонині у Закарпатській області. Тут панує спокій, затишок і розмірений спосіб життя. Краса природи вражає кожного. А місцеві мешканці - привітні, працьовиті та відкриті до змін та інновацій. 

А ще саме це село незабаром зробить вагомий внесок в енергетичну незалежність нашої держави. Адже саме на території громади Воловця розпочинається будівництво потужного відновлювального джерела енергетики – вітрової електростанції. 

Зображення

 “Панорама Воловця”

Проект «Atlas Volovets Energу» - справді своєрідний вітер якісних змін для таких сіл та містечок. Адже іноземні інвестиції у 150 мільйонів євро в побудову вітрової електростанції суттєво покращать інвестиційний клімат регіону. Позаяк в умовах війни український та іноземний бізнес шукає безпечні локації, забезпечені безперебійним живленням та якісною інфраструктурою.

Майбутня вітроелектростанція на Боржавській полонині стане значним джерелом доходу для регіону. Лише оплата за оренду земельних ділянок та сервітути у майже 2 мільйони гривень надходять щорічно безпосередньо до бюджетів місцевих громад. А з моменту запуску першої черги вітропарку компанія Atlas Volovets Energy щорічно сплачуватиме до бюджету декілька мільйонів євро (!) податків.

Крім цього, очікується, що з початком роботи вітроелектростанції компанія добровільно сплачуватиме додаткові соціальні внески у розмірі близько 20 тис. євро в першій черзі проекту та загалом у перспективі - близько 60 тис. євро щорічно .

Зображення

Проте успіх громади від реалізації проекту вітрової електростанції вимірюється не лише грошима. Тут мова йде і про нові робочі місця, і про достойні зарплати, і про створення якісної інфраструктури та доріг. Зокрема, лише під час будівництва вітропарку роботою будуть забезпечені близько 200 осіб. А згодом буде створено чимало робочих місць як безпосередньо для обслуговування станції у Воловці, так і для підрядних робіт, пов’язаних з роботою вітропарку. Проект також має значний потенціал створення непрямих робочих місць завдяки збільшенню інвестиційної привабливості регіону та розвитку туризму. Адже із будівництвом ВЕС паралельно розбудовуватиметься й інфраструктура регіону. 

Зображення

Йдеться, зокрема, про вигоду громади Воловця від реконструкції існуючої дороги на гору Плай. Прокладення однієї якісної повноцінної дороги замість кількох із ямами й вирвами та покращення інфраструктури притягне у місцеву громаду більше туристів, які зможуть без надмірних зусиль та ризику дістатись потрібних їм місць. З одного боку, реконструкція дороги сприятиме проведенню різноманітних “здорових” активностей, як-от екотуризм, чемпіонат з гірського бігу, розвитку велотуризму та велозмагань тощо. З іншого - запобігатиме хаотичному, дикому, агресивному туризму, як джиппінг, який знищує полонину. Водночас, полонина стане доступною для рятівних та екстрених служб, людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями. Наявність облаштованої дороги покращить рівень безпеки та полегшить евакуацію туристів та місцевих мешканців, які потребують екстреної допомоги. Звісно ж, що наявність хорошого транспортного сполучення та інфраструктури сприятиме відкриттю нових об’єктів як для обслуговування туристів, так і для безпосередньої життєдіяльності місцевих громад. 

Для України реалізація проекту дозволить не лише знизити споживання з неальтернативних джерел енергії та зменшити навантаження на загальну енергосистему. Йдеться також про запобігання глобальним кліматичним та екологічним змінам. Адже відкриття вітрової електростанції наблизить нашу державу до виконання Паризької кліматичної угоди. 

Як відомо, інвесторами проекту Atlas Volovets Energy дві потужні компанії: GURIS CONSTRUCTION AND ENGINEERING CO. INC. та ONUR GROUP. Обидві компанії мають чималий досвід у реалізації проектів “зеленої” енергетики. Компанія GURIS збудувала та ввела в експлуатацію об'єкти відновлювальної енергетики, загальною потужністю понад 1 132 МВт, з яких 766 МВт припадає саме на вітрові електростанції. Зокрема, в Одесі компанія GURIS встановила вітропарк потужністю 32 МВт. А компанія ONUR GROUP збудувала в Україні та управляє сонячними електростанціями, загальною потужністю 150 МВт.

Візитною карткою обох компаній є не лише успішні бізнеси в багатьох регіонах, але й інвестиції у їх розвиток та соціальні проекти.

«Atlas Volovets Energу» - компанія із потужною корпоративною соціальною відповідальністю, тож вона продовжує цю “традицію” соціальних інвестицій, покращуючи місцеву інфраструктуру та реалізовуючи важливі для громади соціальні проекти. Компанія Atlas Volovets Energy закупила обладнання та встановила дитячий майданчик, долучилась до облагородження місцевих територій й надалі активно планує підтримувати школи, лікарні, спортивні ініціативи та розвиток молоді. Така підтримка сприятиме росту туризму та підвищенню інвестиційної привабливості регіону для інших іноземних інвесторів.

Тож успіх місцевих громад Боржавської полонини однозначно дорівнює успіху вітропарку «Atlas Volovets Energу». А співпраця бізнесу та населення призведе до потужної синергії для розвитку регіону та енергетичної незалежності України.